عمارت ملک و پارک ساحلی آب شیرین کن *‌بوشهر *

مجموعه ساختمان های عمارت ملک در حدود 100 سال قدمت دارد ودر نزدیکی میدان بهمنی شهرستان بوشهر قرارگرفته است. مساحت زیربنای آن 4000 متر مربع بوده و دردوره قاجاریه توسط معماران فرانسوی با مصالح محلی احداث شده و درب و پنجرهآن زیر نظر مهندسین فرانسوی ساخته شده است.

عمارت متعلق به یکی ازثروتمندان بوشهر به نام محمد مهدی ملک التجاره بوده است این کاخ توسط متجاوزینانگلیس اشغال شده و به صورت مقر نظامی آن ها در آمد. آن ها بعد از سال هااستقرار در این کاخ با ورشکست شدن ملک التجار(صاحب اصلی کاخ) لوازم نفیسآن را با قیمت کم خریداری کرده و با خود بردند. در اواخرسلطنت رضا شاه اینعمارت که خوابگاه نظامیان شده بوده و پس از چندین بار بازسازی رو به ویرانینهاد و متاسفانه به خاطر وسعت زیاد هنوز مرمت نشده است.

نوع و سبک معماری از سبک ساختمان سازی دو قرن پیش سواحل خلیج فارس که به بنگله معروف است تاثیر گرفته است و دارای یک قسمت استحفاظی , بارو و شاهنشین و قسمتی به صورت چند ایوان و اتاق های مسکو نی است .

پارک ساحلی آب شیرین کن هم  در نزدیکی عمارت ملک و روبروی دانشگاه خلیج فارس قرار دارد که خیلی با صفا و زیباست . یک قسمت از این پارک جزء منطقه نظامی است ولی با این حال  بازدید امکان پذیر است . رستوران سنتی و کافی شاپ هم در پارک موجود است و از پیتزا سمبوسه های خوشمزه پارک آب شیرین کن هم  بی نصیب نمانید . پارک آب شیرین کن  در اوایل فصل بهار از همیشه سر سبزتر و زیباتر است .

/ 1 نظر / 23 بازدید
محسن-نعمتی ارا

سلام فروش انواع سی دی های علمی فرهنگی بازی فیلم وهزاران نوع سی دی های دیگر با عناوین مختلف فروش انواع کتاب ها زیور الات وغیره در فروشگاه پارسی شاپ لذت خرید را با ما تجربه کنید